Rady k orgánům podle měsíců

 

Leden - močový měchýř

V lednu je nejvíce ohrožen močový měchýř a to se projevuje hlavně po stránce psychické, například ztrátou nálady, sklonem k záchvatům, ale i menšími problémy při močení. Den se začíná prodlužovat jen velmi pozvolně a tak nezbývá jenom se u tešovat nadějí, že se to již brzy nakloní k lepšímu.

Močový měchýř posilníme, když budeme užívat např.příšlušný produkt z ENERGY.

Mezi psychické příčiny poruch močového měchýře patří hlavně nepřiznaný psychický nátlak.

Únor - ledviny

Je to měsíc, ve kterém nejvíce strádají ledviny. Bolesti zad, na kterých se nejvíce podepsal oslabený močový měchýř z ledna nyní doznívají a spíše se přesouvají do spodní části (křížové oblasti). Nejznámějším důsledkem dysfunkce ledvin jsou bolesti kolen z vnitřní strany. Jsou to však i potíže s močením, narušená funkce pohlavních orgánů, problémy spojeny s nedostatečným vylučováním toxických látek z těla. Právě ledviny jsou klíčovým orgánem při detoxikaci organismu.

Proto v únoru se budeme vyhýbat škodlivému jídlu a pití (uzeniny, cukr, káva s mlékem, sladké pití, alkohol …). Je potřebné dodržovat pitný režim, ve kterém by měla převládat voda co nejchudší na minerální látky, které by ledviny zbytečně obtěžovaly (dospělý člověk by měl vypít alespoň 1 litr vody denně, co dodržuje málokdo). Je dobré doplnit pitím ledvinového čaje a např. příslušným produktem z ENERGY.

Ledviny odrážejí úroveň upřímnosti ve vztazích. Každá potlačená, nepřiznaná emoce vzniklá ve vztahu s nejbližšími lidmi přiškrtí v ledvinách tok životní energie. Pokud tento stav trvá delší dobu, dojde i k jejích poškození.

Březen - žlučník

V březnu se budeme nejvíce soustředit na žlučník. Jeho slabost a dysfunkce se projevuje bolestmi velkých kloubů (ramena, kyčle, kolena z vnější strany, lokty) a někdy je napaden i nervový systém. Dysfunkce žlučníku představuje též zvýšené riziko úrazů velkých kloubů.

Dysfunkce (záněty, kameny, ucpání, atd.) žlučníku a žlučovodů, které jsou toho příčinou, léčíme např.příslušným produktem z ENERGY.

Potlačovaná zlost, hněv a agrese jsou hlavní příčiny proč žlučník onemocní. Není však vůbec nutné projevovat zmíněné emoce vůči vnějšímu světu ani sobě. Mnohem výhodnější je si je hned po uvědomění přeměnit na jiný druh energie, kterou pro život potřebujeme. Například třikrát zopakujeme: zlost přeměňuji na lásku.

Duben - játra

V dubnu největší oslabení prožívají játra, ústřední orgán látkové výměny. Slabost jater s sebou přináší zhoršení schopnosti vyrovnávat se s vnějšími vlivy, proto v tomto období propukají alergie nejrůznějšího druhu; od alergie na pyl, prach, zvířecí chlupy, až po alergii na lidi. V játrech se ukládá energie v různých formách (cukry) a její nedostatek se projevuje jako typická jarní únava. Ve stravě je nedostatek vitálních látek . Ještě není zdejší čerstvá zelenina , takže je slabší zažívací systém. Náhrada může být v čerstvě naklíčené pšenici, řeřiše, atd. později šťáva z kopřiv, pampeliškový salát atd.

Nejdůležitější je v tomto období játra zbytečně nezatěžovat. Zátěží jsou hlavně nevhodné potraviny (mléko, mléčné výrobky, tučná jídla, smažená, alkohol, nadměrné množství cukru a sladkostí, káva s mlékem, a jiné). Často se stává, že alergikovi, který spotřebovává hodně mléčných výrobků, stačí tyto vynechat a do dvou týdnů se u něj ztratí všechny alergické projevy.

Také stres je příčinou toho, že nedostatečně odtéká žluč (protože křeč v bránici vyvolá i křeč v dvanáctníku, kde jsou vývody žlučovodů a ty se uzavřou), což značně játra otráví. Játrům velmi dobře dělají hořčiny: ostropestřec mariánský a např. produkty z ENERGY. Z psychických příčin je pro játra velmi škodlivé neschopnost rozeznat, co je pro nás užitečné a co naopak. Z toho plyne jakási neuvědomělá nerozhodnost. Třikrát přeměňte nerozhodnost na rozhodnost.

Květen - srdce

V květnu má slabost srdce. Platí to jak pro fyziologickou tak i pro citovou stránku. Dysfunkce se projevuje dušností, otoky, arytmií, apod.

Srdce je neobyčejný sval, který jako každý sval potřebuje k svoji práci dostatek výživných látek (hlavně hořčík), dostatek kyslíku (cvičení, sport) a nerušenou inervaci (volnou krční a hrudní páteř).

Léčivé bylinky na srdce jsou kozlík lékařský a např.příslušný produkt z ENERGY.

Srdce onemocní, pokud se necháme řídit pouze hlavou. Srdeční čakra se zúží a její energie - láska je nahrazována strachem, podobně jako světlo stínem. Třikrát si řekneme - strach přeměňuji na lásku.

Červen - tenké střevo

 

Slabost tenkého střeva se projevuje například zažívacími problémy, bolestmi páteře, plochými nohami, plísňovitostí, kterou podporuje hlavně bílý cukr a sladkosti (plísně vaginální, nehtové, meziprstní atd.)

Tenké střevo je vstupní bránou pro výživné látky pro organismus a tak například nedostatek vstřebaného hořčíku se projeví křečovitostí (např. v lýtkách).

Horní část tenkého střeva – dvanáctník je  velmi úzce propojena s bederní páteří a jakákoliv nepohoda v jednom orgánu se okamžitě projeví i na tom druhém. Typickým příkladem jsou bolesti v zádech po častém pití kávy s mlékem  anebo naopak zažívací problémy při ztuhlé bederní páteří.

Největší nepříznivý vliv má však na tenké střevo stres. Jeho přítomnost - „stažení břicha“, poznáme podle mělkého dýchání (neschopností se nadechnout do břicha). Proto základním opatřením je naučit se dýchat tak aby se břicho při nádechu zvětšilo (pohyb bránice směrem dolů).

Tenkému střevu prospívá ohleduplné stravování - nejíst pozdě večer , dělená strava, nevelké množství najednou, pestrá strava.

Z prostředků , které dobře působí na tenké střevo je vhodná hlavně kopretina řimbaba  a např. příslušný produkt z ENERGY

Lidé s nemocným tenkým střevem se oddávají neúměrnému analyzování a jsou k sobě příliš kritičtí. Třikrát si opakujeme - jsem jaký jsem a mám se rád.

Červenec - krevní oběh

 

Nejvíce ohroženým systémem v tomto měsíci je krevní oběh. Potíže se mohou projevovat například změnou srdečního rytmu, tepu, ztěžknutím končetin, mravenčením v nich. To mravenčení může být i v rukách i v nohách. Příčinou je zablokovaná krční páteř (nejužší místo, kterým musejí protékat tělní tekutiny). Doporučujeme každé ráno mačkat okolí hlavního kloubu pravého palce na noze a pak s ním vytrvale točit, až dojde k jeho uvolnění. Volný hlavní kloub pravého palce = uvolněná krční páteř.

Při vzniku otoků není vhodný dynamický sport, protože se při něm vytváří ve svalech větší množství kyselin, které ještě více zatíží lymfatický systém. Mnohem vhodnější jsou dýchací cvičení (joga, relaxace atd.).

Srpen - tělesné teplo

 

V první polovině srpna se potíže v tomto systému projevují zvyšováním tepla a v druhé polovině spíše jeho nedostatkem. Na udržování správné hladiny tělesného tepla mají největší vliv: játra (jejich schopnost aktivovat vitamíny, kovy, cukry,atd. a jejich neschopnost oslabením infekcemi, špatnou životosprávou) a lymfatický systém, který se stará o ekologii těla (zbavování se škodlivých látek). V tomto období je vhodné uměle dodávat ve stravě chybějící zinek , případně příslušející produkt z ENERGY

Vhodná je lymfatická masáž, která se zlehka provádí na vnitřních stranách končetin, směrem nahoru a vždy pravotočivě.

Září - slinivka a slezina

V první polovině září je slabým orgánem slezina, to se projevuje snížením obranyschopnosti těla, malou odolností proti infekcím, nachlazením, špatným krevním obrazem a stavem bílých krvinek. Slezina se považuje za jakési lymfatické srdce a má velký vliv na všechny pochody v jeho systému.

V druhé polovině září trpí slinivka, která má na starosti obrovské království sliznic v celém těle. Proto potíže, které se v tomto období objevují, jsou v slizničních orgánech: od poruch trávení (nadýmání, látková výměna, žaludeční a dvanácterníkové vředy, zácpa) přes dýchací potíže až po poruchy v menstruaci.

Pro léčení obou orgánů je velmi dobrá vlaštovičníková tinktura a např. příslušný produkt z ENERGY.

Říjen - žaludek

Žaludek je nejvíce ohroženým orgánem října. Žaludeční potíže bývají většinou následkem problémů slinivky, jater, žlučníku i dvanácterníku. V samotném žaludku to můžou být vředy - projevují se bolestmi v levé části hrudníku , potížemi těsně po jídle, tlaky v horní části břicha a podobně.

Využijeme např. příslušný produkt z ENERGY.

Listopad - plíce

Slabost plic se v listopadu projevuje v nedostatečnosti samotných plic, většinou špatným dýcháním, spolu s narušením sliznic a v přehnané citlivosti pokožky. K tomu obyčejně přistupují poruchy lymfatického systému, zejména v oblasti hrudní kosti. Proto jsou velmi vhodné lymfatické masáže.

Velmi dobrý na dýchací potíže je šalvějový čaj a např. příslušný produkt z ENERGY.

U každého orgánu je možné vysledovat souvislost s určitou psychickou stránkou. Plíce jsou "komunikačním" orgánem a jsou-li s nimi potíže, může to být i tím, že majitel neumí nebo nechce komunikovat se svým okolím, nechce s někým dýchat společný vzduch, většinou na okolí "kašle". Uvědoměním si pravé příčiny v duchovní oblasti, lze účinně pomoci tělu, v tomto případě plícím.

 

Prosinec - tlusté střevo

Nejohroženějším orgánem prosince je tlusté střevo. Kromě vlivu roční doby je tu doslova zatěžkávací zkouška ve formě svátků. Potíže nastávají velmi nenápadně menšími mechanickými projevy v pravé spodní části břicha, které se pak začínají přesunovat do levé strany břicha. Kromě zácpy, v důsledku které dochází k zamořování organismu toxickými látkami je dalším jevem průjem. Přitom je tlusté střevo buď velmi zanešené, takže sliznice téměř s materiály nepřicházejí do kontaktu, nebo jsou sliznice tak slabé, že nedokážou vstřebávat vodu a výživné látky.

Tlusté střevo je velmi vhodné čas od času vyčistit klystýrem nebo střevní sprchou. Na nemoci tlustého střeva je třeba užívat tinkturu kopretiny řimbaby a např.příslušným produktem z ENERGY

Příčiny onemocnění tlustého střeva mají kořeny už v psychice, když v člověku delší dobu řádí strach. Hlavně strach z časové tísně.